Luboš Borovka fotograf
ATELIÉR - Sokolská 35, Praha 2
LAB - Fibichova 418, Hostivice
+420 774 582 677
info@borovka.eu

Časté otázky (FAQ)

Jak mám postupovat při výběru fotografií?    

Fotografie pečlivě vyberte a poznamenejte si čísla fotografií. Číslo fotografie je unikátní a během objednávacího termínu se nemění. Na příkladu IMG_7523 vidíte kde se číslo najde. Je to jméno fotografie většinou dole pod fotografií. Pokud chcete objednat větší počet kopií, přidáte v objenávacím formuláři počet kusů. Věnujte tomu velkou pozornost, v souhrnu objednávky která vám přijde na email pečlivě zkontrolujete! Může se stát že na některých prohlížečích se nezobrazí množství jedné fotografie, proto je důležité zkontrolovat objednávku. 

V žádném případě nepoužívejte jiná čísla ani odkazy na fotografie, ta se mohou měnit a nelze je dohledat jinak, než podle výše uvedeného postupu.

Mohu si objednat fotografie v elektronické podobě?

Fotografie v digitální podobě objednat lze, cena za jednu fotografii je shodná jako tištěná fotografie. Znamená to v tiskové velikosti tištěné fotografie a standardního formátu JPG. Objednáním tištěné fotografie nevzniká nárok zároveň na fotografii v elektronické podobě a je účtována jako další položka. Výhodou elektronické fotografie je, že si můžete udělat libovolný počet kopií a rozesílat přátelům a tisknout podle libosti. Není povoleno komerční využití. Digitální fotografie budou odeslány přes internet. Velikost a formát fotografie je určen a definován v instrukcích k objednávce,  fotografie jsou v tiskovém rozlišení 300 dpi. Pokud požadujete fotografii větší nelze zaručit velké zvětšení, lze však fotografii upravit ve zvláštním vektorovém režimu u externího grafika, cena je individuální podle zakázky.

Chci fotografie pouze v elektronické podobě, jak mi je doručíte?

Elektronické fotografie jsou posílány průběžně po zaplacení převážně přes úložiště Uschovna.cz nebo Dropbox, tištěné jsou zhotoveny po uzávěrce a předány na místo odběru uvedené v jednotlivé zakázce. 

Nestihl jsem si objednat fotografie v termínu, je možné objednat fotografie dodatečně?

Ano, fotografie lze objednat, po vypršení objednacího termínu. Bude účtován zvlášťní příplatek a se zakázkou bude zacházeno v individuálním režimu. Fotografie v digitální podobě budou po úhradě zaslány přes internet bez příplatku. Papírové budou zhotoveny v prodlouženém termínu, osobní vyzvednutí zdarma. Pokud nevyzvednete fotografie v určený termín, lze si domluvit osobní převzetí nebo zaslání poštou. Poštovné platí příjemce zakázky. 

Udělal jsem objednávku a čekám že mi pošlete kolik mám zaplatit.

Cena za fotografie je určena počtem fotografií. Po obdržení souhrnu objednávky na váš email zkontrolujte správnost objednávky a vynásobte počet požadovaných fotografií cenou za jednu fotografii uvedenou u jednotlivých objednávek (např. 8 foto x cena (40) = 320 Kč) a pošlete částku za fotografie na účet. Budu očekávat přijetí platby, pokud platba nepřijde, bude objednávka stornována.

 

Chtěla bych vybranou fotografii zvětšit a zarámovat.

Fotografie budou ve fotmátu standardně ve formátu tisku podle velikosti tištěných fotografií. Lze udělat individuální objednávku na větší fotografii včetně zarámování. Cena se počítá podle velikosti náročnosti zakázky, kontaktujte mě s požadavkem 

Fotografie se mi líbí, je možné udělat z výběru průkazové fotografie?

Průkazové fotografile podléhají předpisům a z reportážních fotografií až na vyjímky nelze udělat oficiální průkazovou fotografii.

Jak mám zaplatit fotografie bankovním převodem?

ZAPLACENÍ OBJEDNANÝCH FOTOGRAFIÍ NA ČÍSLO ÚČTU : Airbank 

2773659017/3030

VS: Vaše tel. číslo bez předvolby

OBJEDNÁVEJTE FOTOGRAFIE PODLE AKTUÁLNÍCH INSTRUKCÍ. V každé zakázce je uveden postup a formát fotografií. Lze také udělat objednávku fotografií v elektronické podobě, cena je shodná s objednanou a vytištěnou fotografií. Neznamená to však že při objednávce tištěné fotografie máte automaticky zdarma fotografii elektronickou. Výhoda elektronické fotografie je že si můžete udělat libovolný počet kopií a rozesílat přátelům. Není povoleno komerční využití. Formát fotografie je určen a definován v nabídce fotografií v tiskovém rozlišení 300 dpi. Pokud požadujete fotografii větší nelze zaručit velké zvětšení, lze však fotografii upravit ve zvláštním vektorovém režimu u externího grafika, cena je individuální podle zakázky,kontaktujte mne prosím e-mailem info@borovka.cz Objednávku je nutno udelělat do stanoveného termínu aby bylo možné dodržet termín dodání. Po vypršení objednacího termínu bude účtován zvlášťní příplatek a se zakázkou bude zacházeno v individuálním režimu. Objednané fotografie budou doručeny ve stanovený termín podle instrukcí v objednávce. Pokud nevyzvednete fotografie v určený termín lze si domluvit zaslání poštou, poštovné platí příjemce zakázky.

Spletla jsem objednávku, mohu jí opravit?

Ano, po obdržení souhrnu objednávky zkontrolujte správnost, pokud něco nesouhlasí, pošlete zpět s opravou nebo informací co potřebujete změnit.

Vyplnila jsem formulář k přihlášení na stránky s fotografiemi, ale žádný email nebo informace mi nepřišla

Po vyplnění formuláře vám byl odeslán informační email s odkazem na fotografie. Pokud nic nepřišlo, zkontrolujte nevyžádanou nebo hromadnou poštu ve vaší schránce, nebo zkontrolujte správnost zadaných údajů.

Obdržel jsem objednané fotografie v tištěné podobě a domníval jsem se že dostanu všechny ostatní pořízené fotografie ze kterých jsem si je vybíral automaticky v elektronické podobě a plné velikosti na tisk. 

Fotografie které jste vybral jsou pravděpodobně ty které se vám nejvíc líbí. Stává se často že se zákazníkovi líbí více fotografií než si objednal, ale stačí mu v elektronické podobě. Cena za tištěnou nebo elektronickou fotografii je shodná. Tedy pokud chcete tištenou i elektronickou fotografii je pak cena za každou zvlášť jak je popsáno výše. Vyjímkou jsou svatební balíčky, tam je zvýhodněno že podle vybraného balíčku dostanete fotografie tištěné a zároveň stejné vybrané fotografie v elektronické podobě  které byly použity jako zdroj pro tisk ve stejném tiskovém formátu standardu JPG. Též je možná individuální dohoda při objednávce.