Luboš Borovka fotograf
ATELIÉR - Sokolská 35, Praha 2
LAB - Fibichova 418, Hostivice
+420 774 582 677
info@borovka.eu

Rodina a děti

Pro úspěšné zachycení dětského nebo rodinného portrétu je klíčové objednat focení v době, kdy je Vaše dítě nejvíce pohodlné.

V případě, že dítě nemá ideální den, je možné domluvit alternativní termín. Nicméně, v případě že daný termín nebude vhodný, je výhodné co nejdříve termín přeobjednat. Během samotného focení je důležité vytvořit prostředí, které dětem umožní cítit se přirozeně.

Při přípravě na focení je doporučeno mít s sebou různé kusy oblečení v různých barvách. V případě rodinného focení je také potřeba koordinovat oblečení všech členů rodiny a zkoušet různé kombinace. Při výběru oblečení je vhodné myslet na to, aby fotografie byly nadčasové (vyhnout se výrazným nápisům nebo textům na oblečení). Důraz by měl být kladen na osobu, která je fotografována, a ne na samotné oblečení. Ideální je vybrat jedno slavnostní a jedno neformální oblečení. Při výběru obuvi je také dobré být pozorný.

Pro děti je vhodné vzít s sebou oblíbenou hračku nebo doplněk oblečení, který má rád. Maminky by měly přijít nalíčené, případně využít služby vizážistky. Při samotném focení by děti neměly být stresovány, a jejich motivací by měla být především zábava. Celkově by měla panovat uvolněná atmosféra, protože, jak je známo, děti jsou velmi vnímavé k emocím svých rodičů.

 

 

 

 

fotogalerie